Home Technologie Webwriting a pozycjonowanie

Webwriting a pozycjonowanie

0
666

Czy copywriting jest ściśle powiązany z działaniami SEO? Odpowiedź może być tylko jedna. Obecnie te dwa działy ściśle ze sobą współpracują. Można również rzec, że nie ma dobrego SEO bez dobrego copywritingu, który odpowiada za content marketing. Z pozoru może się wydawać, że jest to element mniej ważny w pozycjonowaniu stron internetowych. Kilka lat temu być może właśnie tak było, lecz sukcesywnie wprowadzane zmiany związane z tworzeniem rankingów zbliżyło te dwa działy do siebie.

Głównym założeniem firmy Google było stworzenie wyszukiwarki, która będzie prezentowała wyniki jak najbardziej zbliżone do oczekiwań użytkowników. W ten sposób każdy znalazłby dokładnie to czego szuka. Zwiększająca się każdego roku liczba stron internetowych (w 2016 roku sięgnęła ona 330 mln) oraz nieetyczne działania pozycjonerów zmusiły amerykańskiego potentata do podjęcia konkretnych działań, które sprawią, że wyniki wyszukiwania cały czas będą na najwyższym poziomie. Podejmowanie wszelkich działań przez pozycjonerów – nawet tych niezbyt etycznych – wydaje się być zrozumiałe przy takiej ilości stron internetowych. Nie chcę ich usprawiedliwiać, lecz pozycja w rankingu Google często zależy od funkcjonowania całej firmy.

Aby zachować należyty poziom swoich usług, Google musiał znaleźć sposób na rozwiązanie powyższych problemów. Rewolucyjnym pomysłem było wprowadzenie algorytmów, które miały szczególnie promować strony internetowe o największej wartości merytorycznej. Najwyższe pozycje zaczęły zajmować strony nasycone najlepszą treścią, najbardziej przystosowaną do oczekiwań użytkowników. Od tego momentu ogromne znaczenie dla SEO zaczęły mieć publikowane teksty. Dzięki temu znaczenie copywritingu z dnia na dzień znacznie wzrosło. Dobrze skonstruowane teksty stały się czymś nieodzownym w branży SEO. Cały czas kluczowe w pozycjonowaniu są klasyczne działania związane z optymalizacją strony i link buildingu, to bez dobrego contentu również nie można się obejść.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: SITAB Bydgoszcz

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…