Home Mieszkanie Ulica Cieszkowskiego odzyska dawny blask

Ulica Cieszkowskiego odzyska dawny blask

0
715

Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwana rewitalizacja ulicy Cieszkowskiego w Bydgoszczy. Inwestycja obecnie znajduje się na etapie przyjmowania ofert od potencjalnych wykonawców. Następnie dojdzie do analizy złożonych ofert i wybrania firmy, która wykona prace. Jakie są główne kryteria? Przede wszystkim cena, gwarancja i termin wykonania. Prace mają rozpocząć się jak najszybciej (prawdopodobnie już w lipcu) i zakończyć się do końca bieżącego roku. Z informacji uzyskanych z ratusza można wywnioskować, że oferty złożyło 5 firm, w tym dwie z Bydgoszczy.

Jest to ważna inwestycja dla wizerunku całego miasta. Ulica ma odzyskać swój historyczny charakter, gdzie stylistyka ma nawiązywać do początków wieku XX. Chodniki mają składać się z betonowych płyt, bazaltu i granitu. Kolorystyka będzie zdominowana zdecydowanie przez jasne kolory (do kontrastu z czarnymi wykończeniami), jedynie ulica zostanie wykonana z czerwonej kostki. Zainstalowane zostaną również podwieszane kwietniki i bardzo stylowe oświetlenie, które doda szczególnego charakteru.

Stowarzyszenie ulicy Cieszkowskiego już wcześniej apelowało o zrobienie porządku z miejscami parkingowymi. W tym celu po rewitalizacji powstanie 25 miejsc po południowej. Dodatkowo, dopóki nie nastąpi przedłużenie ulicy Mazowieckiej, Cieszkowskiego nadal pozostanie jednokierunkowa.

Cała inwestycja doda atrakcyjności okolicy. Ulica zyska na prestiżu, a właściciele kamienic zacierają ręce, ponieważ ceny nieruchomości w tej okolicy powinny pójść znacznie w górę. Obecnie można znaleźć kilka ofert sprzedaży mieszkań w kamienicy przy tej ulicy, jednakże po rewitalizacji zainteresowanie na pewno wzrośnie. Ciekawe oferty można znaleźć śledząc Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz. Wiele osób chwali sobie mieszkanie w centrum miasta, lecz druga strona narzeka na brak terenów zielonych oraz mało miejsca do rekreacji. Wszystko zależy od osobistych upodobań, dlatego też deweloperzy starają się dopasować do obecnego rynku.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…