Home Edukacja Szkoła policealna pomoże zdobyć zawód

Szkoła policealna pomoże zdobyć zawód

0
732

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Wszystko zależy od naszych planów, predyspozycji oraz oczekiwań. Wybór musi być uzależniony od ścieżki kariery. Coraz częściej zdarza się, że młode osoby wybierają obie szkoły, aby zwiększyć swoją szansę na rynku pracy.

Obecnie szkoły policealne nie są już traktowane jak ostatnia deska ratunku dla osób, które nie dostały się na studia lub nie zdały matury. Dają one konkretny zawód i pomagają odnaleźć się na rynku pracy. Często łatwiej jest dostać pracę z tytułem technika niż magistra. Pracodawcy w dużej mierze zwracają uwagę na konkretne umiejętności oraz doświadczenie niż na dyplom ukończenia studiów.

Szkoły policealne dają możliwość podniesienia kwalifikacji oraz uzyskanie nowego zawodu, co sprawa, że ewentualne przebranżowienie nie wymaga wielu lat nauki. Jeśli więc osoby kończące szkołę średnią nie są zdecydowani co do kierunku studiów, to lepiej wybrać szkołę policealną. W tym czasie można się określić, zdecydować o przyszłej edukacji, a jednocześnie nie zmarnować czasu i nauczyć się czegoś przydatnego. Zdobycie dodatkowy zawodu i uatrakcyjnienie CV zawsze wpływa tylko pozytywnie. Po zdaniu egzaminu zawodowego, można otrzymać takie tytuły jak: technik farmacji, technik usług kosmetycznych, technik masażysta i wiele innych. Uniwersytety przez lata poszerzały swoje oferty. Bardzo często tworząc absurdalne kierunki studiów. Obecnie na rynku pracy jest zbyt wiele bezrobotnych osób z wyższym wykształceniem i przebranżawianie się wydaje się być nieuniknione. Praca po ukończeniu studiów nie jest już tak oczywista. Osoby te mają też zbyt wygórowane oczekiwania.

Jeśli ktoś jest już studentem, ale czuję, że ciężko będzie mu znaleźć pracę, warto przemyśleć połączenie studiów i szkoły policealnej. Taka konfiguracja może przynieść naprawdę pozytywne efekty.

Są też osoby, które nie chcą poświęcać 5 lat na uczelni, aby dopiero po jej ukończeniu zbierać doświadczenie zawodowe. Część osób chce pracować lub ma już rodzinę, którą musi się zająć. W takim przypadku szkoła policealna jest idealnym rozwiązaniem. Nie warto poddawać się presji społecznej i iść ślepo na studia, lecz należy podejmować świadome decyzje.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…