Home Różne Przyczyny uszkodzeń przedniej szyby

Przyczyny uszkodzeń przedniej szyby

0
176

Szyba przednia odgrywa kluczową rolę w bezpieczeństwie kierowcy i pasażera. Zapewnia 34% integralności strukturalnej samochodu, a właściwie zamontowana jest niezbędna do prawidłowego wystrzelenia poduszek powietrznych. Oprócz tego twoja szyba przednia ma chronić cię przed żywiołami, przez co naraża się na wiele czynników. Uszkodzenie przedniej szyby w pewnym momencie życia samochodu jest nieuniknione. Sprawdź: Prawo jazdy Bydgoszcz

Dobrej jakości szyba przednia jest zaskakująco solidna, jednak są one wykonane ze szkła, więc mogą zostać uszkodzone. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn pękania lub pękania przedniej szyby:

1. Zanieczyszczenia drogowe
Skały, kamienie, kamyki i żwir wyrzucane przez opony innych samochodów są jednymi z najczęstszych przyczyn uszkodzeń przedniej szyby. Te małe, twarde pociski poruszające się z dużą prędkością mogą łatwo uderzyć w szybę i spowodować pęknięcie. Chociaż niewiele można zrobić, aby uniknąć trafienia przypadkowym kamieniem, pozostawienie wystarczającej przestrzeni między samochodem a pojazdem z przodu zmniejszy ryzyko takiego zdarzenia. Warto zmniejszyć prędkość, jeśli wyprzedza Cię inny samochód. Zachowaj także szczególną ostrożność podczas jazdy po żwirze lub w okolicach budowy.

2. Zła pogoda
Ciągle zmieniająca się pogoda jest również częstą przyczyną uszkodzeń przedniej szyby. Gałęzie drzew i inne zanieczyszczenia wyrzucane przez silne wiatry mogą powodować taki sam rodzaj uszkodzeń jak kamienie, podobnie jak ciężkie gradobicie. Jeśli masz garaż lub inne zadaszone miejsce parkingowe, dobrym pomysłem może być skorzystanie z niego podczas burzy.

3. Nagłe zmiany temperatury
Mniej znaną przyczyną uszkodzeń szyby przedniej jest nagła zmiana temperatury, która może spowodować skurczenie się lub rozszerzenie szyby. Błąd ludzki często ma w tym swój udział.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…