Home Różne PeoPay

PeoPay

0
602

PeoPay – płatności mobilne na platformie Advantica od roku są na rynku i zbierają bardzo dobre oceny

W konkursie Gazety Bankowej „Hit Roku 2014 dla Instytucji Finansowych” płatności mobilne PeoPay zdobyły najwyższe laury i tytuł Hit Roku. Czas doskonale weryfikuje werdykty Kapituły i tym razem również pokazał, że nagrodzonym Hitem jest produkt wysokiej klasy. Znaczne ożywienie rynku płatności mobilnych to również efekt pojawienia się na nim takich produktów, jak płatności mobilne PeoPay, które znajdują sobie na nim miejsce obok kart płatniczych i gotówki.

Do znaczącego wzrostu znaczenia takiej formy płatności przyczyniły się smartfony, których technologia pozwala na tego typu płatności. Ograniczeniem bardzo dynamicznego rozwoju jest jeszcze prawdopodobnie kwestia bezpieczeństwa komunikacji, bo nie jest dla nikogo tajemnicą, że wymagania bezpieczeństwa sektora telekomunikacyjnego są jednak niższe niż w świecie finansów. Jak dotąd nie ma zmasowanych ataków hakerskich, ale w dalszym ciągu telefon (łącznie z jego oprogramowaniem) nie jest trudny do opanowania nawet przez mało doświadczonych przestępców. Zapewne ten problem zostanie wkrótce skutecznie rozwiązany i obecny stan jest naturalny dla wszelkiego rodzaju nowości.

Warto zwrócić uwagę, że w listopadzie 2014 r. w aplikacji PeoPay została uruchomiona usługa HCE (Host Card Emu-lation). Było to pierwsze uruchomienie tej usługi w Polsce i jedno z pierwszych w skali świata. HCE pozwala na „płacenie telefonem” we wszystkich terminalach płatniczych z funkcją NFC (Near Field Communication), czyli płatności bezstykowych. W tym przypadku telefon zachowuje się jak plastikowa karta płatnicza przyjmując na siebie jej funkcję, jednak zamiast numeru karty podawany jest kod generowany przez „tymczasowy token” w środowisku tak zwanej „chmury”, co – zdaniem ekspertów – jest nawet bezpieczniejsze niż używanie tradycyjnego kawałka plastiku. Ta nowoczesna usługa jest dostępna już nie tylko na platformie Android (ver. 4.4+), ale również w smartfonach na platformie Windows Phone.

Softax rozwija platformę dwutorowo zarówno w wersji mobilnej, udostępniając nowatorskie bezpieczne rozwiązania mobilne (certyfikowane) oraz tradycyjnej, udostępniając na przykład „kartę holistyczną”, zintegrowaną z telefonem (plusem jest możliwość zmiany jej parametrów online), którą można wykorzystywać do realizacji samej płatności, ale tylko w danym sklepie, w określonym miejscu i czasie. Podobnie jest przy wyborze „źródła środków” przy płatnościach za granicą (wybierając odpowiedni rachunek w celu uniknięcia kosztów przewalutowania).

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…