Home Technologie Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

0
286

Wraz z rozwojem cywilizacji rośnie zapotrzebowanie na energię. Obecnie borykamy się również z dużym poziomem zanieczyszczeń, co w dużej mierze jest spowodowane tradycyjnym sposobem pozyskiwania energii. Warto również zaznaczyć, że tradycyjne zasoby cały wyczerpują się – chodzi tu głównie o ropę naftową, węgiel oraz gaz ziemny. Wszystkie te czynniki powodują, że rośnie zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii.

Odnawialne źródła energii, to energia pochodząca z naturalnych powtarzalnych procesów przyrodniczych. Pozyskuje się ją z niekopalnych i odnawialnych źródeł. Wśród nich najbardziej popularne są: energia słoneczna, wiatru, wody, fal, geotermalna, pływów morskich. Są też źródła energii wytwarzane z biopaliw.

Tego typu źródła energii są świetną alternatywą dla tradycyjnych nieodnawialnych paliw kopalnych. Zasoby te odnawiają się w naturalnych warunkach, co pozwala mianować je jako niewyczerpalne. Bardzo ważnym aspektem całej sprawy jest fakt, że pozyskiwanie takiej energii jest niemal całkowicie przyjazne dla środowiska. Korzystanie z potencjału odnawialnych źródeł energii znacząco wpływa na ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Najczęściej stosuje się energię pozyskiwaną z wiatru, lecz coraz bardziej popularne staje się instalowanie paneli solarnych na dachach budynków. W ten sposób mieszkańcy starają się bardziej uniezależnić od dostaw energii z tradycyjnych elektrowni. Więcej informacji: Audyt energetyczny Bydgoszcz

To w jaki sposób powinna być wykorzystywana energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii w krajach członkowskich Unii Europejskiej regulują dokumenty i akty normatywne UE. Ustalają one wszelkie cele dotyczące osiągania odpowiednich wskaźników.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Co na niedzielny posiłek?

Niedziela to najlepszy czas na to, aby przygotować kulinarne arcydzieło. Można by w ten sp…