Home Technologie Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

0
711

Wraz z rozwojem cywilizacji rośnie zapotrzebowanie na energię. Obecnie borykamy się również z dużym poziomem zanieczyszczeń, co w dużej mierze jest spowodowane tradycyjnym sposobem pozyskiwania energii. Warto również zaznaczyć, że tradycyjne zasoby cały wyczerpują się – chodzi tu głównie o ropę naftową, węgiel oraz gaz ziemny. Wszystkie te czynniki powodują, że rośnie zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii.

Odnawialne źródła energii, to energia pochodząca z naturalnych powtarzalnych procesów przyrodniczych. Pozyskuje się ją z niekopalnych i odnawialnych źródeł. Wśród nich najbardziej popularne są: energia słoneczna, wiatru, wody, fal, geotermalna, pływów morskich. Są też źródła energii wytwarzane z biopaliw.

Tego typu źródła energii są świetną alternatywą dla tradycyjnych nieodnawialnych paliw kopalnych. Zasoby te odnawiają się w naturalnych warunkach, co pozwala mianować je jako niewyczerpalne. Bardzo ważnym aspektem całej sprawy jest fakt, że pozyskiwanie takiej energii jest niemal całkowicie przyjazne dla środowiska. Korzystanie z potencjału odnawialnych źródeł energii znacząco wpływa na ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Najczęściej stosuje się energię pozyskiwaną z wiatru, lecz coraz bardziej popularne staje się instalowanie paneli solarnych na dachach budynków. W ten sposób mieszkańcy starają się bardziej uniezależnić od dostaw energii z tradycyjnych elektrowni. Więcej informacji: Audyt energetyczny Bydgoszcz

To w jaki sposób powinna być wykorzystywana energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii w krajach członkowskich Unii Europejskiej regulują dokumenty i akty normatywne UE. Ustalają one wszelkie cele dotyczące osiągania odpowiednich wskaźników.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…