Home Motoryzacja Niedzielny handel samochodami

Niedzielny handel samochodami

0
662

W każdym dużym mieście istnieje miejsce gdzie regularnie gromadzą się sprzedający oraz kupujący pojazdy mechaniczne. Większość ofert dotyczy samochodów osobowych. W okresie wiosny i lata auto giełda przyciąga również amatorów motocykli.

Handel odbywa się w większości przypadków w niedziele czasami również w soboty. Transakcje zawierane są na miejscu. Płatności natomiast dokonuje się zasadniczo w gotowce. Prawidłowo zarządzana auto giełda przyciąga w każdym tygodniu setki sprzedających oraz tysiące potencjalnych kupujących. Jest to jedno z najlepszych miejsc do sprzedaży lub kupienia używanego pojazdu. Firma, której własnością jest auto giełda nie pobiera prowizji od dokonanych transakcji a jedynie opłaty za wjazd sprzedawanymi pojazdami na jej teren. W interesie zarządzających jest, więc przyciągniecie jak największej liczby sprzedających poprzez zapewnienie im jak najlepszych warunków do zaprezentowania swoich pojazdów.

Profesjonalna giełda samochodowa zapewnia swoim klientom możliwość bezpiecznego przeprowadzania transakcji. Dzięki temu zwiększa się ilość osób korzystających z możliwości samodzielnego sprzedania samochodu, co wpływa na zwiększenie dochodów firmy prowadzącej giełdę samochodową.

Handlowanie samochodami na giełdach samochodowych kieruje się swoimi własnymi zasadami. Sprzedający wystawiając pojazdy starają się pokazać je z jak najlepszej strony oraz uzyskać jak najlepszą cenę. Kupujący stara się zaś odszukać wszelkie elementy mające wpływ na obniżenie wartości pojazdu, co pozwoli na zmniejszenie ceny zakupu. Wykorzystując zasady, jakimi kieruje się auto giełda sprzedawca ustala wyjściowy poziom ceny powyżej swoich faktycznych możliwości. Umożliwia to mu w czasie negocjacji obniżenie ceny do poziomu zgodnego z oczekiwaniami nabywcy. Jednocześnie nabywca jest świadom możliwości negocjacji ceny. Powoduje to, iż pod względem sposobu dochodzenia do ostatecznej ceny sprzedaży auto giełda jest podobna do tradycyjnego targowiska.

W czasie negocjacji obie strony starają się uzyskać przewagę w wyniku, której uda się im osiągnąć zamierzone cele. Auto giełda umożliwia sprzedaż praktycznie dowolnego samochodu bez względu na jego markę wiek oraz stan techniczny. Jedynym warunkiem zawarcia transakcji jest uzgodnienie pomiędzy kupującym a sprzedającym ceny pojazdu. Korzystając z tej możliwości w każdym dniu działania giełdy setki pojazdów zmieniają właścicieli.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…