Home Różne Jak uniknąć uszkodzeń przedniej szyby w samochodzie

Jak uniknąć uszkodzeń przedniej szyby w samochodzie

0
114

To może wydawać się trochę oczywiste, ale lepiej być bezpiecznym niż później żałować. Im bliżej samochodu przed sobą jedziesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że wystawisz przednią szybę na uszkodzenia spowodowane latającymi wiórami i odpadkami. Im więcej więc miejsca pozostawiasz między sobą a samochodem z przodu, tym mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia szyby. Jeśli chcesz uniknąć kosztownej naprawy, postaraj się pozostawić co najmniej dwie długości samochodu między sobą a pojazdem przed sobą. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Jak już wspomniano, uderzenie latających kamieni podczas jazdy jest jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń szyby przedniej. Ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że rozmiar szkód zależy zwykle od prędkości, z jaką porusza się twój samochód, w przeciwieństwie do prędkości, z jaką lecą luźne śmieci w powietrzu. Dlatego ważne jest, aby pozostawić dużo miejsca między tobą a pojazdem z przodu, ale rozsądnie jest też zmniejszyć prędkość. Kilka kilometrów na godzinę mniej często wystarczy, aby drastycznie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że Twój samochód wymaga ulegnie zniszczeniu.

Wyboje to kolejna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń przedniej szyby. Zwiększają się i stają się bardziej niebezpieczne z każdym przejeżdżającym pojazdem zaśmiecając drogę luźnymi kamieniami oraz gruzem. Staraj się zachować szczególną czujność, jeśli twój samochód ma już małe pęknięcie lub odprysk w szybie, ponieważ wjazd w dziurę może wysłać wibracje po całym samochodzie, co zwiększy problem. Dziury mogą również powodować znaczne uszkodzenie opon, unieruchomić układ kierowniczy i wyważyć koła.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…