Home Mieszkanie Jak sprawić, aby mieszkanie było bardziej ekologiczne?

Jak sprawić, aby mieszkanie było bardziej ekologiczne?

0
139

To całkiem proste – ponowne użycie przedmiotów minimalizuje straty. Upcykling stał się gorącym tematem w kwestii meblo w ostatnich latach, a jeśli nie jesteś tak kreatywny, istnieją firmy, które wykonają za ciebie tę ciężką pracę. Jest wiele sklepów meblowych, w których można znaleźć piękne połączenie antycznych, retro przemysłowych i drewnianych mebli z recyklingu. Jeśli Twój styl jest szczególnie dziwaczny, upcykling może nadać Twojemu mieszkaniu naprawdę wyjątkowy charakter – pomyśl o neonowych, pop-artowych krzesłach wykonanych z przetworzonych opon samochodowych, a zaczniesz rozumieć, o co chodzi. 🙂 Szukasz nieruchomości? Sprawdź mieszkania Bydgoszcz.

Skorzystaj więc z promieni, zbojkotuj suszarkę do ubrań i zmniejsz zużycie energii. Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że w szczycie lata zajmie to tylko kilka godzin!

Jeśli naprawdę masz ochotę pomalować ściany na zielono (lub jakikolwiek inny kolor), upewnij się, że zainwestowałeś w ekologiczną farbę. Fakt, że wkrótce poczujesz mdłości, zawroty głowy i ból głowy, jeśli nie otworzysz wystarczająco dużo okien podczas malowania, powinien Cię przekonać. Tradycyjna farba składa się z metali ciężkich, formaldehydu i substancji zwanych lotnymi związkami organicznymi, które uwalniają się do pięciu lat po wyschnięciu.

Jeśli wdrożenie tych zmian nie sprawi, że poczujesz się jak eko-wojownik, którym chcesz być, możesz próbować wciąż nowych pomysłów. W Internecie znajdziesz specjalne miejsca, w których ludzie dzielą się swoimi pomysłami w tej kwestii.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…