Home Turystyka Enoturystyka

Enoturystyka

0
703

Często zwykłe leżenie na plaży, kąpiel w morzu czy przechadzka po górach nie zadowalają bardziej wybrednych turystów. Oczekują oni czegoś nowego i ciekawszego. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi enoturystyka.

Enoturystyka to coś dla pasjonatów wina. Jest to turystyka, w której odwiedza się największe winnice świata. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy lubią smakować dobre wino jak i regionalną kuchnię, poznawać zwyczaje i kulturę danego regionu.

Zazwyczaj winnice położone są nieopodal interesujących miasteczek, które warto odwiedzić. Koniecznie należy też wstąpić do tamtejszych restauracji, by posmakować regionalnej kuchni i skosztować wina. Oczywiście takie wyjazdy nie są przeznaczone jedynie dla miłośników i smakoszów wina, dlatego warto połączyć zwiedzanie i poznawanie kultury kraju z wypróbowaniem tamtejszych przysmaków.

Okres winobrania, czyli jesień lub wiosna  jest najlepszym terminem na wybranie się w taką podróż. Warto zastanowić się wcześniej co chcielibyśmy zobaczyć, spróbować i czego dowiedzieć, wtedy nasza podróż będzie w pełni wykorzystana, a my wrócimy z niej zadowoleni.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…