Home Technologie Dlaczego w ogóle gramy w gry komputerowe?

Dlaczego w ogóle gramy w gry komputerowe?

0
662

Gry komputerowe to niewątpliwie forma rozrywki , po którą sięga coraz więcej ludzi. Jednakże dlaczego to akurat gry są tak atrakcyjne dla nas? Dlaczego tak naprawdę ludzie potrafią na kilka godzin oderwać się od całego rzeczywistego świata, gapiąc się jedynie na jeden przedmiot, którym jest ekran ich komputera. Dziś postaramy się przyjrzeć trochę bliżej temu insertującemu tematowi i odpowiedzieć na to jakże nurtujące pytanie.

Według naukowców z Kalifornii gry sprawiają, że ludzie odczuwają czystą przyjemność i mają poczucie, że ich czas jest spędzony w sposób, który dostarcza im wystarczającą ilość rozrywki. Sami gracze przyznali, że tak naprawdę gry pozwalają na ich osobisty rozwój, działają też korzystnie na ich myślenie strategiczne, jak i wyobraźnię. Przy okazji mogą oni podzielić się swoimi, osobistymi doświadczeniami z innymi graczami. Oto do jakich wniosków doszliśmy.

Gry to swoista forma relaksu. Przeniesienie się do wirtualnego świata sprawia, że choć na jakiś czas odrywamy się od codziennych zadań, oraz obowiązków. Wiele osób jest nawet zdania, że granie w gry pozwala na ćwiczenie nadgarstków, rąk, czy też szyi. Po za tym nasze zmysły w tym zmysł wzroku, oraz słuchu zostają wyostrzone.

Zaobserwowano również, że możliwość współzawodnictwa, oraz podniesienie swojej rangi w grze wpływa na wybór gier komputerowych jako głównej formy spędzania wolnego czasu. Ludzie lubią wyzwania, gdy je pokonują odczuwają satysfakcję i co za tym idzie radość. To wszystko zapewniają właśnie gry. Ludzie uwielbiają również rywalizację, która jest nieodłącznym elementem gier. Rywalizując doskonalą oni swoje umiejętności, motywacja wzrasta, a co za tym idzie pewność siebie.

Oczywiście zdania są podzielone, jak wiele ludzi tak wiele opinii. Osoby, które nigdy nie grały w żadne gry komputerowe są zdania, że to stosunki interpersonalne są najważniejsze, a gry odbierają możliwość prawdziwej interakcji z drugą osobą. Jak wiadomo potrzeby społeczne są różne i tutaj należałoby postawić kropkę.

 

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…