Home Zdrowie Co nie jest wskazane w walce z trądzikiem?

Co nie jest wskazane w walce z trądzikiem?

0
688

Nie wyciskaj pryszczy, nie dotykaj twarzy, gdyż takie postępowanie tylko zaostrza trądzik. Unikaj jedzenia tłustych kalorycznych pokarmów, ogranicz słodycze mimo to, że nie ma jednoznacznych badań, które stwierdzają wpływ diety na powstanie zmian trądzikowych na pewno odpowiednie odżywianie pozwoli ci zachować wymarzoną sylwetkę, a ty poczujesz pełna energii i wigoru. Na pewno zauważyłaś, że gdy zjadłaś coś zakazanego typu pizza, czekolada czułaś się sennie, ociężale i jeszcze to poczucie winy…. Nie rzadko następnego dnia na twojej twarzy wyszedł okropny pryszcz. Czy to zbieg okoliczności? Trudno powiedzieć, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że organizm pozbywa się toksycznych substancji również przez skórę. Sprawdź leczenie trądziku Bydgoszcz

Uważaj na zbyt częste mycie twarzy, przesadna higiena doprowadza do przesuszenia skóry, co powoduje zwiększona produkcje gruczołów łojowych w celu wyrównania strat w postaci nawilżenia. Dlatego już teraz kup dobry krem nawilżający.

Także aplikacja spirytusu salicylowego w celu odkażenia ran po trądziku, tylko pozornie walczy z problemem, gdyż mimo właściwości odkażających spirytus również wysusza skórę, co zostarza zmiany trądzikowe. Należy również dokładnie czytać etykiety ze składem zamieszczanym na kosmetykach, które używamy na co dzień, gdyż często zawierają alkohol.

Komentarze zostały wyłączone

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…