Home Technologie Chińska platforma zakupowa coraz popularniejsza

Chińska platforma zakupowa coraz popularniejsza

0
926

Coraz większą popularność w Polsce zdobywa chiński portal zakupowy Aliexpress. Istnieje on na rynku już niemal 7 lat, ale dopiero teraz zdołał przekonać do siebie rynek polski.

Co stanowi o sile tej strony wysyłkowej? Przede wszystkim różnorodność artykułów. Można znaleźć tam wiele egzotycznych produktów, których próżno szukać na naszym rodzimym odpowiedniku. Zakupy w internecie są zazwyczaj tańsze, w dodatku można wykorzystać bony rabatowe. To jednak nie do końca satysfakcjonowało klientów i tu idealnie dopasował się chiński. gigant zakupowy. Na tym portalu można znaleźć praktycznie wszystko. Od sprzętu elektronicznego, przez ubrania do produktów spożywczych.

Największa popularnością cieszy się sprzęt elektroniczny oraz azjatyckie kosmetyki, które robią coraz większą karierę w Europie. Już nawet najpopularniejsze drogerie w Polsce wprowadziły je do swojej oferty, jednakże wiąże się to z wysokimi cenami. Rynek azjatyckich kosmetyków jest ogromny, a ceny w sklepach dość wygórowane. Tu z pomocą przychodzi Aliexpress, gdzie ceny produktów są o wiele niższe.

Decydując się jednak na zakupy online, trzeba szczególnie uważać. Podczas tradycyjnych zakupów w sklepie, mamy większą gwarancję jakości oraz minimalizujemy możliwość zakupu podrobionej rzeczy. Warto unikać takich towarów jak: artykuły spożywcze (nie mamy pewności, czy skład napisany na opakowaniu jest prawdziwy), znane i drogie kosmetyki (jeśli kosmetyki najlepszych marek kosztują 3 dolary, to lepiej unikać takich zakupów, ponieważ zapewne będą to produkty o niezbadanym składzie).

Komentarz

  1. Komentator WordPress

    25 maja 2017 at 14:01

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
    Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Zobacz jeszcze

Medycyna pracy określa wpływ środowiska w jakim pracujemy na nasze zdrowie

Medycyna pracy w bardzo dużym stopniu stara się określić wpływ nie tylko warunków, ale rów…